Ďakujem ty bastard

Autor: Andrej Buday | 19.10.2007 o 9:10 | (upravené 31.5.2010 o 11:26) Karma článku: 5,50 | Prečítané:  1910x

Predvčerom ráno som pracoval na mojom notebooku, keď som na mojom disku D objavil file s názvom TOTO NIE JE TVOJA IP. Nechápavo som naň pozeral lebo som si nepamätal, žeby som ho vytvoril. Prezrel som si svoj disk a zistil, že mi chýba kompletne celá galéria mojich rodinných fotiek, unikátnych MP3jek, dokumentov a grafiky (nielen sentimentálnej hodnoty) ktoré som vytvoril v priebehu 10 rokov používania PC.

Prešovská firma Condornet ponúka pripojenie k internetu, ale s prenosom dát obmedzeným len na 100Mb (jedna z možností pripojenia). Pri každej uzatvorenej zmluve dostanete statickú IP adresu pomocou ktorej sa pripájate na internet.

Je verejným tajomstvom, že tento systém sa dá jednoducho obísť. Stačí ak si v nastaveniach internetového pripojenia zmeníte posledné 3-číslie IP adresy a už surfujete na učte niekoho iného ( lepšia rýchlosť alebo možnosť prenosu väčšieho počtu dát).

Prečo mi dajaký smradľavý potkan vymazal 10 rokov práce za činnosť niekoho iného, to nikdy nepochopím.

Za tento útok si môžem trochu aj sám. Od posledného sieťovania 2 notebookov som mal zdieľaný disk. Systém Condornetu je však natoľko sofistikovaný, že funguje na princípe jednoduchej LANky. Teda z domu si môžem prezerať a sťahovať susedov hardisk cez obyčajný windows (bez toho aby to vedel), nepotrebujete k tomu žiaden iný software.

Dúfam, že až nabudúce bude chcieť tento posol dobrej vole (nech zhineje hajzel v pekle) zničiť niekomu prácu alebo udeľovať lekciu do života, že to urobí tej správnej osobe. A nie niekomu, čo je v tom nevinne.

Ďakujem ty bastard, vymazal si mi 10 rokov života.

Ako zachrániť vymazané data ?

Na stránkach zive.sk je jednoduchý článok o programoch schopných navrátiť vymazané dáta. Princíp je v tom, že aj napriek tomu, že vymažete súbory z koša, ešte stále ostávajú na vašom hardisku pokiaľ ich nepremažete novými. Ja som si zvolil program freeundelete . Práca s ním je jednoduchá, aj keď sa mi podarilo zachrániť už len malú časť z toho čo by som predtým nazval "práca" a "rodinné foto".

 

Pár ukážok zo zachránených obrázkov, vlastná tvorba (klikni pre zväčšenie) :

hacker-my-illusion-black-2.jpg

Dôvod prečo nenávidím hackerov. Už od mojej mladosti mi znepríjemňujú život a často sú to kkt. Tento screen je zo stránky jednej československej HL2 modifikácie kde som pôsobil ako prekladateľ. Mód bol však zrušený.

lada-horse-safe-chciep-quick-ride-gipsy-2.jpg

Všetci to poznáme (bez urážky). 10 počernejších ľudí natlačených v jednej lade si to hasí po meste 40km/h. Vyrovnajú sa tomu len preplnené staré embečky.

tony-presov-fast-food-2.jpg

 

Kto v Prešove nejedol u Tonyho, akoby tu nikdy nebol :) (With extra portion ketchup!)


information.png Podporte ma - kliknite na karmu alebo hlasujte za článok na vybrali.sme.sk . Ďakujem


Dodatok - Touto cestou chcem poďakovať Maťovi, ktorý mi pomohol zachrániť asi také 4 roky (40% z vymazaného) môjho života.

Dodatok 2 (12:50) - Ak chcete vedieť ako to asi vyzeralo, pozrite si film Big Lebowsky a zamerajte sa na ošťatý koberec.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Juraj Sagan je v úniku a mieri za obhajobou titulu majstra Slovenska

Od roku 2011 svieti v zozname slovenských šampiónov iba meno Sagan. Minulý rok však Petra zosadil jeho brat Juraj.

PLUS

Trinásť rokov trpí epilepsiou. Na Slovensku jej nedokázali pomôcť

Návšteva neurológa sa zmenila na sexuálne obťažovanie.


Už ste čítali?