Deja-vu a čas

Autor: Andrej Buday | 6.10.2007 o 11:00 | (upravené 31.5.2010 o 16:44) Karma článku: 2,45 | Prečítané:  975x

Máme tu 50. výročie dobíjania vesmíru pomocou Sputnika a teda by sa patrilo napísať prevratnú teóriu na vesmír. Za posledný mesiac som mal 4X deja-vu a včera som si kúpil nové hodinky. Čo majú všetky tieto veci spoločné ?

(Možno sa vám niektoré tvrdenia alebo myšlienkové pochody budú zdať nepravdivé alebo možno aj nelogické, ale verte mi, že sa dopracujeme k zaujímavej skutočnosti.)

Sedím vzadu na totálne nudnej prednáške, pozriem sa na stranu a mysľou mi prebehne - ale veď tento okamih som už raz zažil. Stále sa pozerám na stenu posluchárne ale viem, že sa mýlim. Nikdy som to nezažil. Ale v mojich snoch som na tejto prednáške už bol a pozeral presne do tej istej steny ako dnes. Všetky moje daja-vu sú zo snov. Ale prečo práve z nich?

"Ako môže mať elektrón zápornú energiu pri pohybe?", spýtal som sa profesora, keď výsledok príkladu bol pohybujúci sa elektrón s mínusovou energiou. Jeho odpoveď bola : "Všetko čo sa učíme je hlúposť".

To ma priviedlo k zamysleniu sa nad Albertom Einsteinom o ktorom si myslím, že napriek svojim teóriam a zásluhám bol veľký flákač a lenivec. A podľa neho sa učíme základy existencie vesmíru...

Takže čas sa určí na základe pohybu predmetu voči inému - statickému v priestore. Napríklad si zoberiete 2 pomaranče a dáte ich do čiernej bedničky. Ako budete vedieť že čas plynie ? NIJAKO ! Pomaranče musíte z vybrať bedničky a dať do pohybujúceho sa vlaku idúcom po určitej dráhe. Až v tedy budete vedieť že v určitom čase bol určitý pomaranč na určitom mieste.

Pre ľudí je Slnko statický objekt a Zem ako pohybujúce sa teleso. Avšak ja neverím, že Slnko je statické a ani tomu, že v nám známom vesmíre by sa vôbec niečo statické mohlo objaviť. Teda neexistuje možnosť ako merať čas. V skratke - čas je abstraktná veličina a nie 4 rozmer. Neexistuje a celá fyzika sa už veľmi dlhý čas mýli, keď požíva takúto veličinu.

Nové hodinky sú praktická blbosť.

A keď teda konečne pripustíme tak jasný fakt, že čas neexistuje, prídeme k zisteniu, že svoje životy žijeme v prítomnosti, minulosti a budúcnosti súčasne. Ja, vy alebo hocijaký iný kúsok hmoty v priestore buď existuje alebo nie. Automobilové nehody, ranná káva alebo pondelok sú ten istý okamih v existencii. Dejú sa stále, len mi ich vnímame inak.

existencia-cas.JPG

Ak by som mal zájsť do krajnosti, dovolím si tvrdiť, že ich vnímame pomaly. Ale slovo pomaly je spojené s časom.

Teda Deja-vu ni je nič iné ako "prítomnosť" - existencia. Keď človek spí, pracuje na iných úrovniach myslenia. A ja si myslím, že práve tieto stavy sú naša vstupenka do budúcnosti.

Ak oslobodíme svoje myslenie od vnímania "času", budeme sa môcť zamerať na efektívnejšie cestovanie priestorom. Veď sa len zamyslite - ako dlho by trvala cesta na Jupiter v stave keď poznáte čas, a keď čas neexistuje ?

Aké by to bolo prísť na koniec vesmíru rýchlosťou myšlienky ?
(Ak by predsa len existoval jeden staticky bod od ktorého by sa odvíjalo všetko ostatné vo vesmíre, mohli by sme ho pokojne nazvať bohom. Pretože všetky tvrdenia o existencii a stvorený by sa odvíjali odneho.)

(Toto je zamyslenie, nie vedecká teória)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štefunko: Nešiel by som do toho, keby som mal byť bezvýznamný hráč

Predseda novej strany Progresívne Slovensko si trúfa vo voľbách na 15 percent. Kandidátov chce nasadiť už do tohtoročných komunáliek.

KOMENTÁRE

Babiš rovná sa ANO, ANO rovná sa Babiš

Kdesi na konci tunela sa predsa len čosi črtá.


Už ste čítali?