Deja-vu a čas

Autor: Andrej Buday | 6.10.2007 o 11:00 | (upravené 31.5.2010 o 16:44) Karma článku: 2,45 | Prečítané:  1087x

Máme tu 50. výročie dobíjania vesmíru pomocou Sputnika a teda by sa patrilo napísať prevratnú teóriu na vesmír. Za posledný mesiac som mal 4X deja-vu a včera som si kúpil nové hodinky. Čo majú všetky tieto veci spoločné ?

(Možno sa vám niektoré tvrdenia alebo myšlienkové pochody budú zdať nepravdivé alebo možno aj nelogické, ale verte mi, že sa dopracujeme k zaujímavej skutočnosti.)

Sedím vzadu na totálne nudnej prednáške, pozriem sa na stranu a mysľou mi prebehne - ale veď tento okamih som už raz zažil. Stále sa pozerám na stenu posluchárne ale viem, že sa mýlim. Nikdy som to nezažil. Ale v mojich snoch som na tejto prednáške už bol a pozeral presne do tej istej steny ako dnes. Všetky moje daja-vu sú zo snov. Ale prečo práve z nich?

"Ako môže mať elektrón zápornú energiu pri pohybe?", spýtal som sa profesora, keď výsledok príkladu bol pohybujúci sa elektrón s mínusovou energiou. Jeho odpoveď bola : "Všetko čo sa učíme je hlúposť".

To ma priviedlo k zamysleniu sa nad Albertom Einsteinom o ktorom si myslím, že napriek svojim teóriam a zásluhám bol veľký flákač a lenivec. A podľa neho sa učíme základy existencie vesmíru...

Takže čas sa určí na základe pohybu predmetu voči inému - statickému v priestore. Napríklad si zoberiete 2 pomaranče a dáte ich do čiernej bedničky. Ako budete vedieť že čas plynie ? NIJAKO ! Pomaranče musíte z vybrať bedničky a dať do pohybujúceho sa vlaku idúcom po určitej dráhe. Až v tedy budete vedieť že v určitom čase bol určitý pomaranč na určitom mieste.

Pre ľudí je Slnko statický objekt a Zem ako pohybujúce sa teleso. Avšak ja neverím, že Slnko je statické a ani tomu, že v nám známom vesmíre by sa vôbec niečo statické mohlo objaviť. Teda neexistuje možnosť ako merať čas. V skratke - čas je abstraktná veličina a nie 4 rozmer. Neexistuje a celá fyzika sa už veľmi dlhý čas mýli, keď požíva takúto veličinu.

Nové hodinky sú praktická blbosť.

A keď teda konečne pripustíme tak jasný fakt, že čas neexistuje, prídeme k zisteniu, že svoje životy žijeme v prítomnosti, minulosti a budúcnosti súčasne. Ja, vy alebo hocijaký iný kúsok hmoty v priestore buď existuje alebo nie. Automobilové nehody, ranná káva alebo pondelok sú ten istý okamih v existencii. Dejú sa stále, len mi ich vnímame inak.

existencia-cas.JPG

Ak by som mal zájsť do krajnosti, dovolím si tvrdiť, že ich vnímame pomaly. Ale slovo pomaly je spojené s časom.

Teda Deja-vu ni je nič iné ako "prítomnosť" - existencia. Keď človek spí, pracuje na iných úrovniach myslenia. A ja si myslím, že práve tieto stavy sú naša vstupenka do budúcnosti.

Ak oslobodíme svoje myslenie od vnímania "času", budeme sa môcť zamerať na efektívnejšie cestovanie priestorom. Veď sa len zamyslite - ako dlho by trvala cesta na Jupiter v stave keď poznáte čas, a keď čas neexistuje ?

Aké by to bolo prísť na koniec vesmíru rýchlosťou myšlienky ?
(Ak by predsa len existoval jeden staticky bod od ktorého by sa odvíjalo všetko ostatné vo vesmíre, mohli by sme ho pokojne nazvať bohom. Pretože všetky tvrdenia o existencii a stvorený by sa odvíjali odneho.)

(Toto je zamyslenie, nie vedecká teória)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kováčik je stále špeciálny prokurátor a má previerku

Funkcie sa vzdal listom až k 31. januáru

Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Komentár Zuzany Kepplovej

A čo ak nie sme vo vojne

Čo robíme, keď sa vyloďujeme, zhadzujeme atómky a národne povstávame proti hnusobe?


Už ste čítali?